Актуел

0 0
Денес во Битола се избираше ново раководство на регионалниот одбор на СОНК. Но за време на седницата, незадоволни членови на синдикалните организации излегоа и...

РИТАМОТ НА ГРАДОТ

0 0
Во Интимниот театар, се одржа Комичната вечер со Љупчо Петров и Љупчо Крстевски, кои со своите шеги ја засмеаа многубројната битолска публика. Идејата Крстевски да...

0 0
Во рамките на 24 тото издание на фестивалот на класична музика Интерфест Битола, концерт одржа гитаристот од Босна и Херцеговина, Дејан Ивановиќ. Тој изведе дела...

СПОРТ РАПОРТ

0 47
Пелистер - Работнички 16:20 (10:10) Спортска сала „Младост“ - Битола. Гледачи: 1500 Судии: Сашо Кркачев и Ѓоко Колевски (Скопје) Пелистер: Арсиќ, Даниловски, Стојановски, Дрогришки 7, Тодоровски, Гинов, Илиевски,...

0 17
По одигрувањето на финалниот натпревар, организаторот го обелодени идеалниот тим на европското првенство и ја избра најкорисната одбојкарка на шампионатот кој во последните 10...
Дали посетувате концерти на класична музика?
  • да, во секоја прилика
  • само за време на Интерфест
  • многу ретко, скоро никогаш

Manaki Brothers

0 163
Со доделување на главните награди во Центарот за култура, свечено беше затворено 36-тото издание на ИФФК.Браќа Манаки во Битола. На манифестацијата беа доделени 10...


SOCIAL

13,134FansLike
745FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Светот денес

0 0
Пратеникот на партијата Движење за самоопределување Албин Курти фрлил солзавец денеска во салата на парламентот на Косово по продолжувањето на седницата, која утрово била...