Вести

Актуел

Македонија европски рекордер по бегства од затворите

Најмногу бегства, најмалку чувари во македонските затвори. Оваа статистика ја објави Советот на Европа во Извештајот за состојбата во затворите во земјите членки за...

Ритамот на градот

По 22-ри пат „Вешта жена“ на Битола

Вечерва битолските вешти жени со своите кулинарски вештини учествуваат на манифестацијата „Вешта жена“ на Битола. Нивните слатки и соление креации ги поставија во хотелот Премиер....

Македонската порака по повод Денот на театар за деца и млади...

По повод Денот на театар за деца и млади, 20 ти март, пораките ги пренесоа децата членови на театарската школа и театар Бабец. Дел од...

Спорт рапорт

Ждрепката донесе битолско дерби во првото коло од плеј-офот

Денес во просториите на Ракометната Федерација на Македонија со ждрепка беше утврден распоредот за претстојните натпреварувања во плеј-офот. Во првото коло ќе се одира битолското...

Раул ги повика Митревски и Кузмановски за ЕХФ-неделата

Селекторот на машката сениорска репрезентација на Македонија, Раул Гонзалез, го објави списокот од 19 ракометари на кои ќе смета на подготовките за време на...

 

Каде ќе ги поминете Велигденските празници?

View Results

Loading ... Loading ...
...