12 загинати во протестите во Венецуела

0
412

Вкупно 12 лица се убиени во протестите во Каракас во текот на ноќта, во петокот од страна на Министерството за правда на Венецуела, пренесува AФП.

Освен тоа властите додаваат дека други шест лица се повредени.

Вкупниот број на загинати во последните три недели на демонстрации против претседателот Николас Мадуро достигна 20 лица.