23 годишен битолчанец починал откако се превртил камионот во кој бил

0
3637

На 27.07.2017 година околу 13,45 часот во Прилеп, на шумски пат на м.в. „Присој“, Е.Б. од Прилеп, управувајќи теренско возило „ФАП“ со прилепски регистарски ознаки, сопственост на ШП „Маркови кули“, се превртел. Во незгодата починал сопатникот Д.М. (23) од Битола. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на СВР Битола.

Без коментари