Актуел

0 53
Времето денеска ќе биде стабилно и сончево со умерен до засилен северен ветер, поизразен вдолж Повардарието. Попладне облачноста ќе се зголемува. Дневните температури ќе бидат...

РИТАМОТ НА ГРАДОТ

0 285
Љубителите на театарската уметност имаа можност да ја проследат најновата премиера во Битолскиот театар со наслов Пијани, а во режија на актерот Марјан Ѓоргиевски. Претставата...

0 212
Меѓународниот ден на театарот - 27 март, низ светот ќе се одбележи со претстави и читање на пораките за сценската уметност. Француската филмска и...

СПОРТ РАПОРТ

0 135
Македонската репрезентација до 21 година ја победи Бугарија со 1:0 во пријателски натпревар одигран на тренинг центарот „Петар Милошевски“ во Скопје. Избраниците на Благоја...

0 2493
Спортската сала „Младост“ во Битола од денес е комплетно со нив лик. Поставени се зелено-белите столчиња и ликот на реновираниот објект е според плановите....

Дали би престанале да пушите, заради вознемирувачките фотографии на кутиите?
  • да
  • не
...

Светот денес

0 128
Британската премиерка Тереза Меј официјално го потпиша писмото кое во среда ќе биде предадено во Брисел и со кое Велика Британија официјално ќе ги...

Google_Play_Logo1
dfWZLYmX

Коментарите се затворени.