Вести

Актуел

Загадувањето во Битола оштетило и мерна станица!

Загадувањето на воздухот во Битолскиот регион е толку многу високо што направа за мерење на квалитетот на воздухот по само неколку дена од мерењата...

Ритамот на градот

Рокенролот е религија – Сејо Сексон од Забрањено пушење за Тера...

Голем музички настан се одржа во Битола, под отворено небо, на Широк сокак на годинашниот Битола отворен град, манифестација која по 16 пат ја...

Претстави од Казахстан, Романија, Санта Барбара на Шекспир фестивалот

На репертоарот на „Битола Шекспир Фестивал“ своја изведба имаше  Казак Драмскиот театар од Караганда, Казахстан со претставата „Хамлет-стапица“. Според  уметничкиот директор на театарот Дунај Еспаев...

Спорт рапорт

Пелистерци тренираа на „Инеа стадионот“ воочи мечот со Лех

Синоќа во вечерниот термин го одржаа првиот официјален тренинг на стадионот „Инеа стадион“, додека денеска во 10 часот одржаа лесен тренинг на малиот терен...

Фудбалерите на Пелистер по цел ден патување пристигнуваат во Познањ

Нешто пред 23 часот фудбалерите на Пелистер слетаа во Варшава, а како што јавува нашиот репортер Зоран Мишевски кој е дел од оваа спортска...

Како се борите против жештината?
  • тешко
  • не излегувам надвор
  • не ми пречи
...

Google_Play_Logo1
dfWZLYmX