Вести

Актуел

Ивона Талевска призна вина за даночно затајување

Ивона Талевска, уредничката на ТВ Сител пред Судот денеска призна вина за даночно затајување, објави порталот Нова Тв. На прашањето дали чувствува вина за стореното...

Ритамот на градот

Се е подготвено за 19-тото издание на манифестацијата Избираме најуспешни битолчани

Со крајот на 2017, Битолски весник започна со подготовките за организирање на традиционалната манифестација Избираме најуспешни битолчани 2017, која оваа година ќе се одржи...

Коцкар-викендов на сцената на Битолскиот театар

Првата претстава за 2018 од Битолскиот театар е Коцкар на Достоевски, во режија на Дејан Пројковски, а која публиката премиерно ќе ја погледне викендов. -Секогаш...

Спорт рапорт

Еурофарм Работник поразен и на вториот дуел со Филинген Берген

Ракометарите на Еурофарм Работник загубија и во реванш дуелот од осминафиналето на Челинџ Купот. Момците на Илија Темелковски играа одлично во првиот дел, но катастрофалниот...

Државно првенство во скијање за основно и средно училиште во Ски-центарот...

На ски-патеката “Копанки“ над планинарскиот дом “Копанки“ се одржа државното првенство во скијање во дисциплината велесламом. На ова натпреварување покрај основците и средношколците од Битола...

 

Дали треба да се прифати предлогот на ММФ за зголемување на старосната граница за пензионирање?

View Results

Loading ... Loading ...
...