Вести

Актуел

Министерот за правда Билен Саљиjи поднесе оставка

Министерот за правда Билен Саљији вечерва поднесе оставка на функцијата. На вечерашната прес-конференција, тој рече дека причина за неговата оставка е од морални причини...

Ритамот на градот

Концертна промоција на Извор на Каролина Гочева и во Битола

Изминатиот период публиката во Скопје и Охрид уживаше во концертите на Каролина Гочева, на кои го промовираше новиот албум „Извор“. Концертна промоција на новиот албум ќе се одржи и во Битола и тоа...

Објавена програмата за 17-тиот Моден викенд во Скопје

Седумнаесеттиот Моден викенд Скопје кој ќе се одржи од 30-ти март до 1-ви април ќе биде домаќин на најновите дизајнерски колекции, во една од...

Спорт рапорт

Ждрепката донесе битолско дерби во првото коло од плеј-офот

Денес во просториите на Ракометната Федерација на Македонија со ждрепка беше утврден распоредот за претстојните натпреварувања во плеј-офот. Во првото коло ќе се одира битолското...

Раул ги повика Митревски и Кузмановски за ЕХФ-неделата

Селекторот на машката сениорска репрезентација на Македонија, Раул Гонзалез, го објави списокот од 19 ракометари на кои ќе смета на подготовките за време на...

 

Каде ќе ги поминете Велигденските празници?

View Results

Loading ... Loading ...
...