Актуел

0 0
За возачите кои ќе возат над 50 километри, наместо досегашните дозволени 60 километри на час, ќе треба да платат парична казна од 400 евра...

РИТАМОТ НА ГРАДОТ

0 359
По повод 12 години постоење на кафе бар Интермецо, во Битола се одржа голема роденденска журка. Во кафе барот кој е бренд за нашиот град,...

0 48
Солза и смеа на 6-ти и 7-ми октомври ќе ја изведат најновата претстава со наслов Жени на власт. Во интервјуто со Александар Димитровски разговараме за...

СПОРТ РАПОРТ

0 0
Вардар Јуниор - Пелистер 24:23 (13:12) Спортска сала „СРЦ Кале„ - Скопје. Гледачи: 200 Судии: Дејан и Димитар Георгиевски (Скопје) Вардар Јуниор: Чаневски, Ивановски, Костовски, Спасовски, Недановски 5,...

0 0
Русија - Србија 3:1 (25:23, 25:23, 21:25, 25:22) Русија ќе биде утрешниот противник на Холандија во финалето на европското првенство за одбојкарки во Ротердам. И...
Дали треба и преку ден да се вози со запалени светла?
  • Да, заради поголема безбедност
  • Не, тоа не придонесува за поголема безбедност

Manaki Brothers

0 163
Со доделување на главните награди во Центарот за култура, свечено беше затворено 36-тото издание на ИФФК.Браќа Манаки во Битола. На манифестацијата беа доделени 10...


SOCIAL

13,117FansLike
746FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Светот денес

0 0
Русија соопшти дека ќе го зголеми интензитетот на воздушните напади во Сирија. Андреи Картаполов од министерството за одбрана изјави дека над 50 објјекти на...