Вести

Актуел

Забрана за тешки возила и на Ѓавато и Плетвар

На патниот правец Маврово – Дебар во 13:20 часот воведена е забрана за движење на тешки товарни возила. Од 16:00 часот, поради врнежи од снег,...

Ритамот на градот

Катин мерак-трета композиција на Никола Николовски

Младиот и талентиран хармоникаш Никола Николовски, ја промовираше својата трета по ред авторска композиција-Катин мерак. Композицијата е снимена во студиото Гимел, за аранжманот се погрижи...

Рулетот е како влезот во круговите на пеколот на Данте- Дејан...

Коцкар по делото на Достоевски е првата премиера за 2018 година во Битолскиот театар. Претставата ја режира Дејан Пројковски, еден од најзначајните режисери на...

Спорт рапорт

Давитков: Очекувам поддршка од трибините за победа над Словачка

Кошаркарските репрезентативци в недела ја пречекуваат селекцијата на Словачка против која триумфално поминавме во ноемврискиот претквалификациски прозорец. Сакаме нова победа, сакаме полни трибини, сакаме...

Победа и Шкупи в недела ќе играат во Битола

Натпреварот од Првата фудбалска лига Победа – Шкупи ќе се игра во недела на 25. февруари од 14.00 часот на стадионот во Битола. Влезот...

 

Дали треба да се прифати предлогот на ММФ за зголемување на старосната граница за пензионирање?

View Results

Loading ... Loading ...
...