Авион се урна на Њујоршкото авиошоу, загина пилотот

0
875

Мал авион го загуби опашот и се урна за време на пробите за Њујоршкото авиошоу во петокот, при што загина пилотот.

Воздухопловот се чини дека е „Џајлс Г-202“ од 1998 година.

Фотографот и авиоентузијаст Бенјамин Гранучи, кој бил на местото на несреќата, го идентификувал пилотот што се урнал како Ендрју Рајт. Одделот за итни служби на округот Оринџ потврди дека пилотот загинал.

Без коментари

LEAVE A REPLY