Авион се запали на аеродром во Лас Вегас

0
2017

Авион се запали на писта на аеродром во Лас Вегас, само неколку минути откако почнал со полетување.

Во време на инцидентот во леталото на компанијата „Бритиш Ервејс“  имало 159 патници и 13 членови на екипажот.

Без коментари

LEAVE A REPLY