Авион уби девојче и маж на плажа во Португалија

0
709

Сведоците велат дека луѓето почнале да бегаат во водата кога виделе дека авионот ќе слета на плажата Капарика, 30 километри од португалската престолнина.

Девојче (8) и маж (56) загинале на плажата кога авионот итно слетал на плажата кај Лисабон, пишува Индепендент, цитирајќи ги локалните медиуми.

Медиумите пишуваат дека во авионот имало две лица, а во текот на летот се појавиле проблеми и веднаш морал да се приземји.

Без коментари