Вести

Вести

0 100

Градоначалникот на Дебар, Ружди Лата во интервју за ТВ АРТ рече дека крвта и душата на Албанците им е во Тирана и дека Дебар...

0 118

Денеска времето ќе биде променливо облачно, попладне во северните делови од земјата ќе има краткотраен слаб дожд, а на планините слаб снег. Ќе дува...

0 425

Принцезата од Тајланд, Маха Чакри Сириндорн, на покана на сопругата на претседателот на Република Македонија, Маја Иванова, престојува во дводневна посета на Македонија. Како што...

0 335

Ние сме декларирани како транзитна земја, ние не примаме бегалци како Германија или Шведска, затоа што на крајот на краиштата нивна цел е да...

SOCIAL

16,108FansLike
939FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
Secured By miniOrange