Latest news
Вести

Вести

0 171

Екипата на Пелистер ја забележа првата победа оваа пролет, откако на стадионот „Атина Бојаџи“ во Охрид со 2-1 (1-0) славеше над фенерџијата Брегалница. „Зелените“ до...

0 592

Лидерот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, Зоран Заев в понеделник ќе ги достави потписите на пратениците на СДСМ, ДУИ, БЕСА и Алијансата за Албанците...

0 489

Во Македонија освен партии има и народ. Чесниот народ, Македонците, Албанците, Турците, Ромите, Власите, Србите, Бошњаците не се согласуваат со ваквото сценарио. Јас верувам...

0 275

НАТО повикува на воздржаност и целосно спроведување на обврските од договорот од Пржино. Ги повикуваат сите страни да се воздржат во своите изјави и дејствија...

SOCIAL

16,108FansLike
929FollowersFollow
0SubscribersSubscribe