Latest news
Актуел

Актуел

0 5189

Денеска во манастирот св.Ѓоргија во Паралово се одржа богослужба по повод православниот празник Богојавление Водици. Отец Дуле Груевски вели дека за прв пат во  фрлен...

0 5806

Во Австралија за време на денешниот празник  Бoгoјaвление – Вoдици, вo хрaмoт “Св. Петкa” вo Рoкдејл, Сиднеј, беше oтслуженa светa aрхиерејскa Литургија, нa кoјa...

0 2632

Светиот крст во водите на Преспанското Езеро оваа 2017 година  го фати 19-годишниот Филип Беличевски од Ресен. Тој беше најсреќен меѓу триесетината верници, што...

0 886

Фудбалерите на ФК ПЕЛИСТЕР од 10 до 24 јануари се на подготовки во Охрид. Денес нашиот фоторепортер ги забележа на големата прослава на Водици на...

SOCIAL

16,061FansLike
910FollowersFollow
0SubscribersSubscribe