Latest news
Актуел

Актуел

0 335

Традиционално, и оваа година општината Битола им додели награди на правните и физичките лица кои учествуваа на конкурсот за „Избор на најубаво новогодишно украсен...

0 1381

Во тек е средување на објектот кој и минатата година во рамките на внатрешниот простор беше реновиран. Стариот објект во месноста Широка на Пелистер познат...

0 420

- Здружението за развој и активно делување и поттикнување на граѓанскиот сектор "ЗА НАС СЕ РАБОТИ" има чест да ве покани на промоцијата на...

0 554

Граѓаните сега засега не гледаат ќар од поевтинувањето на нафтата.Корист од падот на цената на горивата, имаат само оние што возат сопствени автомобили, но...

SOCIAL

16,061FansLike
910FollowersFollow
0SubscribersSubscribe