Актуел

Актуел

0 160

На Градското шеталиште, како најава на натпреварите во организација на Сојузот на училишни спортови, се организираше есенскиот училишен крос по повод 11 октомври, а...

0 295

„ Денови за Вас “, трета година по ред, Фондот за пензиско и инвалидско осигурување, денес на Магнолија со битолчани. Бранка Стојаноски раководител на ФПИО...

0 243

По завршувањето на сезоната за наводнување ЈП Стрежево започна со превентивно сменување на одредени делници во цевоводот, кои во изминатиот период претставувале голем проблем...

0 607

Денес во Битола се избираше ново раководство на регионалниот одбор на СОНК. Но за време на седницата, незадоволни членови на синдикалните организации излегоа и...

SOCIAL

16,108FansLike
939FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
Secured By miniOrange