Актуел

Актуел

0 143

Приговорите на одбраната се неосновани, обвинителниот акт за случајот Пуч се одобрува во целост. Ова е денешната одлука на Советот за оценка на обвинителен...

0 109

Хуманитарната организација „Хилал“, која делува во рамките на Исламската верска заедница во Македонија, денес ја посети Битола во рамките на Хуманитарниот караван за доделување...

0 178

Рано изутрина.Зборно место, Новачка општина.Се чека стартото на 6та по ред џипијада „Џип турнеа Мариово 2015" Лазар Котвески градоначалник на општина Новаци вели дека 70...

0 144

70 -80 % од децата на возраст од 3-7 годишна возраст во Југозападна Македонија покажуваат говорни патологии, колку за споредба во клас од 25...

SOCIAL

16,108FansLike
939FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
Secured By miniOrange