Вести

Вести

0 133

Шведска објави во средата дека од 2018 година повторно ќе го воведе задолжителното отслужување на воениот рок, осум години по неговото укинување. Оваа скандинавска земја,...

0 131

Дебатата меѓу Трамп и Хилари иако беше многу жестока изгледа како пријателско дружење во споредба со дебатата која ја имаа грузиските политичари Заза Агладзе...

0 179

Уапсен е тинејџерот кој е осомничен дека го убил својот татко пред да рани најмалку три лица, од кои две се деца, кога отворил...

0 139

Американскиот Сенат со големо мнозинство гласови во средата, и покрај ветото од претседателот Бара Оама, го одобри законот според кој семејствата на жртвите во...

SOCIAL

16,108FansLike
939FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
Secured By miniOrange