Latest news
Вести

Вести

0 543

Денеска времето во целата земја ќе биде сончево со умерена облачност и со умерен дожд.0 Вдолж Поврдарието повремено ќе дува засилен северен ветер. УВ...

0 268

Пратениците во Собранието денес ќе се расправаат за измените на Законот за студентски стандард. Доколку бидат усвоени, студентите ќе можат да бидат тутори на...

0 238

Американски претседател Барак Обама го нападна републиканскиот кандидат за негов наследник во Белата куќа, Доналд Трамп, велејќи дека е „страшно неподготвен“ за американски претседател...

0 208

Интензивни судири се водат во околината на сирискиот град Алепо, каде бунтовниците се обидуваат да го пробијат обрачот што околу градот го направија државните сили. За...

SOCIAL

16,108FansLike
929FollowersFollow
0SubscribersSubscribe