Latest news
Вести

Вести

0 2635

Светиот крст во водите на Преспанското Езеро оваа 2017 година  го фати 19-годишниот Филип Беличевски од Ресен. Тој беше најсреќен меѓу триесетината верници, што...

0 888

Фудбалерите на ФК ПЕЛИСТЕР од 10 до 24 јануари се на подготовки во Охрид. Денес нашиот фоторепортер ги забележа на големата прослава на Водици на...

0 9665

16 годишниот битолчанец Виктор Манговски ја имеше среќата годинава тој да го пронајде светиот крст во осветената вода во соборниот храм Св . Великомаченик...

0 579

Трисет луѓе се исчезнати откако снежна лавина затрупа мал планински хотел во централна Италија по серијата земјотреси, соопштија властите. Лавината покри хотел на три...

SOCIAL

16,061FansLike
910FollowersFollow
0SubscribersSubscribe