Latest news
Вести

Вести

0 81

Скопски Работнички повторно се радува на трофејот од Купот на Македонија, романтичарите со 2:1 славеа против Тетекс во финалниот натпревар одигран на „Aрената Филип...

0 61

За две недели завршува сезоната во Косово, а македонскиот стручњак Томче Петрески со успех ја завршува првата сезона во Беса Фамилија.На убедлив начин ја...

0 101

Кошаркарите на Голден Стејт го совладаа Хјустон со 110:106 во првиот меч од финалната серија во Западната конференција, во НБА лигата. Хјустон во втората...

0 97

Актуелниот тренер на Борусија Дортмунд, Јирген Клоп, од наредната сезона ќе седи на клупата на Реал Мадрид. Германецот со ’кралскиот клуб’ потпишал тригодишен договор. Според...

SOCIAL

16,061FansLike
910FollowersFollow
0SubscribersSubscribe