Latest news
Вести

Вести

0 260

Камерун во саботата навечер повторно бил цел на напад на самоубиствен бомбашки напад кој го извршило девојче во градот Маруа, при што загинале најмалку...

0 320

Најмоќната жена во светот Ангела Меркел доживеала непријатна ситуација за време на паузата од изведбата на операта на Вагнер, Тристан и Изолда. Таа се упатила...

0 127

Во Крушево во рамките на „Крушевското културно лето 2015“ се одржа „Бела ноќ“. Овој несекојдневен настан ги собра младите крушевчани на едно место, но привлече...

0 194

Здружението „Еспоар д’Ориент“ (Надеж на Ориентот) чие седиште е во Нанси, тргна со хуманитарна пратка кон Република Македонија, јавува дописникот на МИА од Париз. Пратката...

SOCIAL

16,108FansLike
929FollowersFollow
0SubscribersSubscribe