Вести

Вести

0 91

Битолската публика викендов се забавуваше на концертната промоција на најновиот албум на Фолтин-Пијан славеј. Центарот за култура беше местото каде се одржа оваа промоција а...

0 85

Најновата премиера во битолскиот театар со наслов Среќен крај по текст на Идо Нетанјаху а во режија на Благој Мицевски, ја имаше својата премиера...

0 176

На ден 11-ти јуни, Лајонс клубот Кабадаја, го одржа својот последен состанок за фискалната 2014/15 година. На состанокот присуствуваше и сеуште актуелниот гувернер на Д132...

0 234

Во културниот центар Магаза, беше промовирана книгата Зошто слобода , составена од есеите на студенти, политиколози, новинари, филозофи и активисти кои се занимаваат со...

SOCIAL

16,108FansLike
938FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
Secured By miniOrange