Latest news
Вести

Вести

0 717

Дваесет и седумгодишниот Петар Рупески од населбата Варош беше најсреќен меѓу неколкуте стотини верници кои денеска влегоа во студените води на Охридското Езеро, осветени...

0 8518

Најмногу снег во Маврово со 85 сантиметри. Во Битола 49 сантиметри, 2 во Охрид, 4 Виница, 8 Штип, 11 Прилеп, 13 Претор, 14 Кр....

0 477

Забрани за сообраќај за тешки товарни возила има на планиските премини Стража, Пресека, Ѓавато, Плетвар, како и на Маврово и патниот правец Валандово-Дојран. Oд...

0 535

По повод инаугурацијата на Доналд Трамп за нов, 45-ти Претседател на Соединетите Американски Држави, Македонската Алијанса ја соопштува следната вест: Претседателот на Македонската Алијанса, Ѓорѓија...

SOCIAL

16,061FansLike
910FollowersFollow
0SubscribersSubscribe