Вести

Вести

0 140

Неколку лица загинаа при ракетен напад што беше извршен врз болница во сириската провинција Идлиб, што е под контрола на бунтовниците, соопштија сириски опозициски...

0 168

Франција денеска избира претседател. Се очекува, сепак битката да продолжи и на 7 мај, кога ќе биде закажан вториот круг, ако нема избран победник...

0 412

Северна Кореја соопшти денеска дека е подготвена да го потопи американскиот носач на авиони, со цел да ја демонстрира нејзината воена моќ. -Нашите револуционерни сили...

0 3444

Екипата на ЛК Битола под името Bitola Pirates е најдобро пласираната македонска екипа на 19 хуманитарна регата организирана од Хрватските Лајонси под името "Једрима...

SOCIAL

16,108FansLike
939FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
Secured By miniOrange