Вести

Вести

0 132

Колку подолго трае политчката криза, толку потешко ќе биде да се излезе од неа. По средбата со премиерот Никола Груевски, американскиот конгресмен Елиот Енгел со...

0 65

-Во периодот од 6 до 11 јули во Преспа по 13 пат ќе се одржи Интернационалниот театарски фестивал „Актерот на Европа". Фестивалот беше покренат...

0 131

Во понеделник со детскиот летен камп започнува манифестацијата „Културно лето Новаци 2015". Ова манифестација се одржува по трет пат и оваа година покрај од...

0 165

На денешната јавна презентација беа презентирани два детални урбанистички планови, од кои првиот беше повторна Јавна презентација на Нацрт Деталниот урбанистички план за Станбена...

SOCIAL

16,108FansLike
939FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
Secured By miniOrange