Вести

Вести

0 176

Традиционално и оваа година во Битола се одржа изложбата на олдтајмери. Оваа година е 4-то по ред издание во организација на љубители на стари возила...

0 106

На деветтиот ден од смртта за битолчанецот Димитар Димитровски Такец беше отворена Фондацијата „ Такец ". Во чест на долгогодишната соработка а и во...

0 252

Компанијата Профи Динамик,е компанија за производство на полиетиленски цевки и црева,за водоснабдување, транспорт на гас, наводнување, телекомуникации( заштита на кабли),како и останати индустриски апликации. Производите...

0 182

Школата за лидерство и јавни политики „Политеа", ги додели дипломите на првата генерација ученици .Истата е во организација на Центарот за европски развој и...

SOCIAL

16,108FansLike
939FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
Secured By miniOrange