Ритамот на градот

Ритамот на градот

0 677

Пејачот Далибор Ѓошиќ го промовираше вториот сингл од „Ајде сонце зајде“, проект во кој се обработуваат стари македонски народни песни. Станува збор за песната „Стамена“,...

0 2024

Планинарките од Битола, а во организација на ПСК. Димитар Илиевски Мурато, постосмомартовски денот го прославија на Баба планина. Рекреативната постосмомартовска женска планинарска дружба се одвиваше...

0 168

Публиката во битолскиот Завод и музеј, имаа можност да уживаат во концертот на сопранот Маја Митровска, саксофонистот Стефан тасевски и пијано придружба Александра Ј.Момировска. Композициите...

0 121

Центарот за култура-Битола ги привршува подготовките за претстојното гостување на светски познатиот виолинист Роби Лакатош. Заедничкиот концерт со Камерниот оркестар на Битола е закажан за...

Secured By miniOrange