Latest news
Ритамот на градот

Ритамот на градот

0 751

Farewell на Пеце Здравковски е единствениот македонски филм на натпреварот „MyRodeReel“ кој го освои мнозинството на гласови. Овој краток филм на метафоричен начин ја покажува...

0 507

Премиерата на мјузиклот „Тајно моја“ во чест на Тоше Проески специјално напишан за Македонската опера и балет ќе биде на 10 ти март. Изминатиот период...

0 189

Друштвото на ликовните уметници на Битола, во соработка со Битолскиот Завод и Музеј и Дом на култура Иван Мазов Климе од Кавадарци, презентираа изложба...

0 841

Битолчанецот Саша Грбиќ заедно со Бојан Митаноски, успешно го искачи највисокиот врв на Австрија, Гросглокнер по алпинистичката насока Зидвандвехтер која се наоѓа на јужната...

SOCIAL

16,108FansLike
929FollowersFollow
0SubscribersSubscribe