Ритамот на градот

Ритамот на градот

0 81

На плоштадот Магнолија се одржа ревијален концерт на детскиот фестивал Си -до, во рамките на битолско културно лето.Еден од најстарите детски фестивали во Македонија,...

0 130

Ансамблот на Народниот театар од Битола – настапи на вториот „Шекспиров фестивал", кој се одржa во Нови Сад.На фестивалот ја изведоа претставата „Отело" во...

0 105

Најмалку 97 луѓе се убиени во новиот напад на екстремисти на Боко Харам во едно село на североистокот на Нигерија, изјавија денеска очевидци. - Напаѓачите...

0 101

Oваа година, традиционално, четврти пат по ред, двократниот светски шампион во екстремна самоодбрана и главен тренер во Top Fitness System, Дијана Неделковска го одржа...

SOCIAL

16,108FansLike
939FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
Secured By miniOrange