Ритамот на градот

Ритамот на градот

0 246

Српскиот бенд Заа, кој публиката и критичарите го нарекуваат концертна атракција, пролетната турнеја на третиот студиски албум ја започнаа во Прилеп и Битола. Кај нас...

0 302

По повод одбележувањето на 100 годишнината од смртта на македонскиот револуционер Јане Сандански, во Завод и Музеј битолскиот историчар Александар Литовски, ја промовираше својата...

0 292

Во Центарот за култура, битолчани имаа одлична можност да уживаат во концертот на средношколците од музичкото училиште во Битола. Истиот е своевиден вид на заокружување...

0 356

Во ресторан Корзо се одржа манифестацијата Македонска традиционална трпеза, во организација на организација на жени Битола и Вкусот на традицијата. Манифестацијата беше со натпреварувачки карактер...

SOCIAL

16,108FansLike
939FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
Secured By miniOrange