Latest news
Ритамот на градот

Ритамот на градот

0 2963

Етносфера го промовираа нивниот најнов видео запис со наслов Етно виа Бајро, сниман на Широк Сокак во Битола. Оваа група е нова, поинаква современа...

0 255

По повод 52 години постоење на АКУД.Даме Груев од Битола, во Центарот за култура се одржа свечен концерт. Значајна е соработката со сите културно уметнички...

0 1081

Во срцето на Битола, наспроти Градската Саат Кула, по четврти пат и оваа година започнa хуманитарната акција“Куќичката на Дедо Мраз”. Точно на пладне со настапот...

0 1232

Битолскиот театар пред завршетокот на 2016 година, веќе започна со подготвоките на два нови театарски проекти. Првата е светска празиведба на текстот на Идо Нетанјаху...

SOCIAL

16,061FansLike
910FollowersFollow
0SubscribersSubscribe