Latest news
Showbiz

Showbiz

0 659

Моника Белучи, актерката која за многумина е најубавата жена на светот на сите времиња, која оправдано ја носи титулата секс симбол, се присети на...

0 541

Директорот на компанијата „Фејсбук“, Марк Цукенберг ја критикуваше одлуката на новиот претседател на САД Доналд Трамп за забрана за влез на мигранти во САД. -...

0 672

Јосип Броз Тито сакал автомобил и во својот возен парк имал бројни ексклузивни примероци на разни брендови. Еден од нив, „мерцедес-бенц пулман 600 ландаулет“...

0 441

Британскиот театарски и телевизиски актер Горден Фицџералд Кеј, најпозната по улогата во долгогодишната хумористична телевизиска серија „Ало, Ало“, почина во 75-та година од животот,...

SOCIAL

16,108FansLike
929FollowersFollow
0SubscribersSubscribe