Latest news
Showbiz

Showbiz

0 208

Почина Леонард Коен. Легендарниот пејач, чии музички дела педесет години одекнуваа ширум светот, издиша за последен пат на 82-годишна возраст. Тажната вест беше потврдена преку...

0 837

„Враќање на антихеројот” е насловот на првата официјална есен-зима колекција на модното име „Папаз“ која беше презентирана на Моден викенд Скопје. Испровоциран од нетипичниот...

0 256

Крај на неизвесноста! Рокерот Боб Дилан, кој беше награден со Нобелова награда за литература, ја наруши тишината и најави дека ја прифаќа наградата. Музичарот ја...

0 597

Кристијано Роналдо, фудбалерот на Реал Мадрид, со чудна поза се пофали за неговото ново Ламборџини кое е дел од веќе највредната колекција на луксузни...

SOCIAL

16,061FansLike
910FollowersFollow
0SubscribersSubscribe