Showbiz

Showbiz

0 147

Жирито на 68-то издание на Канскиот филмски фестивал му ја додела во неделата навечер главната награда Златната палма на филмот „Dheepan“ (Дипан) на францускиот...

0 176

Најстариот зачуван ракопис со целосниот текст на Десетте (Божји) заповеди е изложен во Музејот на Израел во Ерусалим. „Свитокот од пред две илјади години е...

0 342

Интернационалниот Фестивал на Филмска камера -ИФФК „Браќа Манаки“  и официјалниот партнер - Вип оператор во понеделник објавија дека годинава ИФФК  „Браќа Манаки“ ќе се...

0 188

Трејлерот со седмото продолжение од франшизата „Ѕвездени војни“ предизвика бурни реакции на социјалните мрежи од страна на поклониците на популарната филмска фантастична сага. Трејлерот првично...

SOCIAL

16,108FansLike
938FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
Secured By miniOrange