Latest news
Спорт рапорт

Спорт рапорт

0 300

По нерешените 27:27 во дуелот со Исланд вечерва во Мец, македонската ракометна репрезентација го освои 3. место во групата Б на Светското првенство што...

0 255

Ракометната репрезентација на Македонија не успеа да приреди изненадување и да освои барем бод против фаворизираната Шпанија иако 42.минути играше рамноправно со поранешниот светски...

0 558

Македонската ракометна репрезентација вечерва во Мец загуби од Шпанија со 29:25 во четвртиот свој настап. Селекторот на македонската репрезентација, Лино Червар е презадоволен од своите...

0 4635

На полувреме Македонија-Шпанија 14:14 Македонската ракометна репрезентација влегува без притисок во вечерашниот дуел со Шпанија, четврти на Светското првенство во Франција. Примарната цел е дофатена...

SOCIAL

16,061FansLike
910FollowersFollow
0SubscribersSubscribe