Latest news
Спорт рапорт

Спорт рапорт

0 206

Фудбалерите на Вардар и Шкендија со победи стартуваа во пролетниот дел од сезоната во домашниот шампионат. Водечките тимови запишаа победи во дуелите со Шкупи,...

0 1309

Со тоа што двете средби прифатија да ги играат на гостински терен, ракометарите на Пелистер не се предадоа однапред, но му дадоа голема предност...

0 303

Илчо Ѓорѓиоски едногласно е реизбран за претседател на Фудбалската федерација на Македонија со четиригодишен мандат до 2021 година. На Редовното изборно генерално собрание кое...

0 1606

Македонската репрезентативка Лидија Симјановска на натпреварите од светскиот шампионат во Ст Мориц, со вкупно време од 2:24.92 и заостанување од +25.14 секунди заврши на...

SOCIAL

16,108FansLike
925FollowersFollow
0SubscribersSubscribe