Спорт рапорт

Спорт рапорт

0 128

Леонард Жута, голманите Столе Димитриевски и Филип Гачевски се дебитантите кои ги избра новиот селектор Љубинко Друловиќ за квалификациониот натпревар со Словачка, кој ќе...

0 97

Претседателот на ФИФА, Сеп Блатер, со соопштение реши да и се обрати на јавноста по по повод апсењата во Цирих, каде во средата швајцарската...

0 108

Кошаркрите на Голден Стејт Вориорс по пауза од 40 години избори пласман во големото финале во НБА. Стеф Кари и друштвото славеа над Хјустон...

0 105

Брегалница - Пелистер 2:0 (0:0) Како почна, така и заврши оваа негативна пролет за фудбалерите на Пелистер. На почетокот од март пораз од Брегалница во...

SOCIAL

16,108FansLike
938FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
Secured By miniOrange