Latest news
Спорт рапорт

Спорт рапорт

0 1370

Со тоа што двете средби прифатија да ги играат на гостински терен, ракометарите на Пелистер не се предадоа однапред, но му дадоа голема предност...

0 325

Илчо Ѓорѓиоски едногласно е реизбран за претседател на Фудбалската федерација на Македонија со четиригодишен мандат до 2021 година. На Редовното изборно генерално собрание кое...

0 1666

Македонската репрезентативка Лидија Симјановска на натпреварите од светскиот шампионат во Ст Мориц, со вкупно време од 2:24.92 и заостанување од +25.14 секунди заврши на...

0 640

Единствената наша женска претставничка остварувајќи вкупно време од 2:24.92 минути, не успеа да ги мине кфалквалификациите во дисциплината велеслалом На стартот се појавија 75 натпреварувачки,...

SOCIAL

16,108FansLike
929FollowersFollow
0SubscribersSubscribe