Спорт рапорт

Спорт рапорт

0 432

Денес беа формирани групите и двојки за новата рунда во ракометниот Куп на Македонија за мажи a воедно беа составени паровите за 1 /4...

0 706

Ракометарите на Металург ја постигнаа втората победа во ракометниот плеј оф откако вечерва како гости го совладаа Пелистер во Битола во дербито од второто...

0 6010

  Утре со почеток во 19 часот, во новата реновирана спортска сала ,,Младост,, ќе го одиграат второто коло од Плеј Оф Супер Ракометната Лига на...

0 234

Шпанецот Раул Гонзалез денес беше официјално претставен пред медиумите како нов селектор на сениорската репрезентација на Македонија. Тренерот на Вардар, на прес-конференцијата што се...

SOCIAL

16,108FansLike
939FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
Secured By miniOrange