Спорт рапорт

Спорт рапорт

0 161

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал не успеа да одбрани титулата на Мастерсот во Мадрид, поради што назадуваше на најновата АТП листа за три позиции. Надал...

0 167

Битолчанката Мирјета Бајрамоска со екипата на Крим ја освои шампионската титула во словенечкото првенство. Во решавачкиот натпревар за математичка потврда на првото место, Крим...

0 110

По двете врзани победи, Пелистер доживеа тежок пораз од Брегалница и сега не зависи сам од себе за пласман на осмото место кое носи...

0 138

ЖРК Пелистер - ЖРК Ѓорче 23:21 (11:13) Голем чекор кон четвртото место и излез во Европа за ракометарките на Пелистер. Битолчанки славеа во дербито против...

SOCIAL

16,108FansLike
938FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
Secured By miniOrange