Latest news
Спорт рапорт

Спорт рапорт

0 466

Македонскиот репрезентативец Ванче Шиков е нов член на Работнички, откако во саботата договори шестмесечна соработка. Шиков со своето искуство ќе преставува големо засилување за Работнички...

0 6812

На Светското првенство во алпско скијање што се одржува од 06.02 до 19.02 2017 во Сент Мориц Швајцарија, Македонија ке настапи со седум натпреварувачи...

0 88

Живко Мукаетов доби нов четири годишен мандат на функцојата претседател на Ракометната фадерација на Македонија (РФМ). На редовното Собрание на РФМ, новиот мандатат Мукаетов...

0 307

Селекторот на репрезентацијата на Македонија Игор Ангеловски изминатата седмица во Анталија ги следеше во живо контролните натпревари на македонските екипи кои се наоѓаат на...

SOCIAL

16,108FansLike
929FollowersFollow
0SubscribersSubscribe