Latest news
Спорт рапорт

Спорт рапорт

0 434

Македонската ракометна репрезентација го победи Тунис со 34:30 во мечот од Б групата на Светското првенство во Мец. Нашата репрезентација одлично го почна мечот...

0 226

Македонската репрезентација со победа го стартуваше Светското првенство, Тунис разбиен во финишот од натпреварот, многу важен триумф со 34:30. Голема победа на Македонија на стартот...

0 312

Македонскиот селектор Лино Червар ги откри имињата на 16-те играчи кои ќе му се спротивстават на Тунис, во првиот меч кој Македонија ќе го...

0 356

Вечерва свечено беше отворен 25-тиот ракометниот мундијал. Македонските ракометари во Мец утре ќе го играат првиот натпревар од Б групата на Светското првенство во Франција. Првиот меч...

SOCIAL

16,061FansLike
910FollowersFollow
0SubscribersSubscribe