Светот денес

Светот денес

0 140

Неколку лица загинаа при ракетен напад што беше извршен врз болница во сириската провинција Идлиб, што е под контрола на бунтовниците, соопштија сириски опозициски...

0 169

Франција денеска избира претседател. Се очекува, сепак битката да продолжи и на 7 мај, кога ќе биде закажан вториот круг, ако нема избран победник...

0 416

Северна Кореја соопшти денеска дека е подготвена да го потопи американскиот носач на авиони, со цел да ја демонстрира нејзината воена моќ. -Нашите револуционерни сили...

0 275

Вкупно 12 лица се убиени во протестите во Каракас во текот на ноќта, во петокот од страна на Министерството за правда на Венецуела, пренесува...

SOCIAL

16,108FansLike
939FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
Secured By miniOrange