Latest news
Светот денес

Светот денес

0 318

Бура предизвика поплави во одредени делови на Рисна и Будва, а помала штета е нанесена и во Подгорица. Во Будва голем број автомобили останаа заглавени...

0 265

Масовната гробница во која, како што се претпоставува се наоѓаат околу четири илјади тела е пронајдена во близина на ирачкиот град Мосул, во кој...

0 42

Поранешниот американски секретар за труд Том Перез беше избран за претседател на Демократскиот национален комитет и ќе ја надгледува реорганизацијата на партијата, која на...

0 202

Возачот на камион што влетал во карневалска парада во Њу Орлеанс и повредил 28 луѓе се чини дека бил пијан, соопшти локалната полиција. Шефот на...

SOCIAL

16,108FansLike
929FollowersFollow
0SubscribersSubscribe