Светот денес

Светот денес

0 282

На кандидатката на крајната десница Марин Ле Пен ѝ пораснала поддршката, покажува првата анкета по нападот во Париз, но кандидатот на центарот Емануел Макрон...

0 199

Руските воени движења во близина на границата со Северна Кореја се дел од однапред планирани вежби и не се поврзано си тензиите околу корејскиот...

0 244

Две лица се убиени денеска кога маж, за кој се претпоставува дека е член на неонацистичка група, отвори оган во зградата на руската Федерална...

0 135

Еден полицаец е убиен додека двајца други се сериозно ранети од напаѓачот кој со калашњиков дивееше синоќа на Шанзелизе во центарот на Париз, јавуваат...

SOCIAL

16,108FansLike
939FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
Secured By miniOrange