Latest news
Светот денес

Светот денес

0 565

Италијанската спасувачка служба трагаат по три исчезнати лица откако синоќа лавина се урна врз хотел во планинската област на Абруцо. Во хотелот имало 20 гости...

0 51

Хекерската група Анонимуси му порача на новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп ден пред неговата инаугурација дека ќе „зажали во текот на наредните четири години“,...

0 40

ЦИА на интернет објави 800.000 досега заштитени документи. Објавата на документите дошла после долга борба на застапниците на правото на достапност до информации и...

0 271

Земјотрес со јачина од 5,4 степени го погоди италијанскиот град Рим. Земјотресот наводно бил почувствуван низ Лацио, Абруцо и Марке. Земјотресот удрил околу 10:25 часот...

SOCIAL

16,061FansLike
910FollowersFollow
0SubscribersSubscribe