Latest news
Светот денес

Светот денес

0 147

При два бомбашки напади извршени од бомбаши-самоубијци во штабот на владините безбедносни сили во градот Хомс во централна Сирија убиени се најмалку 14 лица, соопшти...

0 231

Белата куќа им забрани на неколку големи новински куќи да присуствуваат на неформална средба со новинарите. Новинарите на Си-Ен-Ен, на Би-Би-Си, на Њујорк тајмс...

0 59

Во Словенија денеска стапува во сила новиот Закон со кој хомосексуалните парови ќе имаат исти права како и хетеросексуалните двојки, но не им е...

0 44

Полубратот на севернокорејскиот лидер Ким Јонг ун- Ким Јонх – нам е убиен со забранет отровен нервен гас, соопшти Малезија. Токсиколошките наоди покажуваат дека Ким...

SOCIAL

16,108FansLike
929FollowersFollow
0SubscribersSubscribe