Светот денес

Светот денес

0 105

Амбасадорот на Албанија во Белград, Илир Бочка одби да ја прими протестна нота испратена од Министерството за надворешни работи на Србија. – Спротивно на дипломатските правила...

0 121

Пратениците во грчкиот парламент му изгласаа доверба на премиерот Алексис Ципрас ноќта во среда кон четврток, по тридневната дебата за програмата на новата влада. Претставувајќи...

0 210

Најамалку 13 лица загинаа, а 38 се повредени во бомбашки напад што се случи за време на венчавка во куќа во Санбан, град под...

0 108

Една од најпознатите жени убијци во Мексико, Мелиса Маргарита Калдерон Оједа (31) уапсена е откако ја предал партнерот, кој се спогодил со властите и...

SOCIAL

16,108FansLike
939FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
Secured By miniOrange