Latest news
Светот денес

Светот денес

0 94

Неколку десетици талибански бунтовници нападна полициска станица во јужната авганистанска покраина Хелманд, усмртувајќи најмалку 17 полицајци, објави полицијата во саботата. Нападот се случил во саботата...

0 102

Нацрт законот за референдумот за членството на Велика Британија во Европската унија ја мина во вторникот првата фаза во британскиот парламент во полемиката за...

0 102

Средбата меѓу челниците на Германија, Франција и Грција планирана за средата е доведена во прашање, бидејќи грчките предлози за реформите коишто би требало на...

0 96

Повеќето граѓани на осум земји членки на НАТО се противат на испраќањето оружје на Украина во борбата против рускојазичните бунтовници во источните региони иако...

SOCIAL

16,061FansLike
910FollowersFollow
0SubscribersSubscribe