Светот денес

Светот денес

0 97

Демократите во Претставничкиот дом му нанесоа удар на американскиот претседател Барак Обама отфрлајќи да го прифатат законот за помош на работниците кои би биле...

0 115

Претседателите на Русија и на Турција, Владимир Путин и Реџеп Тајип Ердоган, разговарале кусо без присуство на медиуми во азербејџанската престолнина Баку, каде што...

0 140

Римокатоличката црква може да го ревидира начинот на пресметување на датумот на празнувањето на Велигден, за сите христијани да го прославуваат Христовото Воскресение во...

0 115

Северна Кореја ги обвини Соединетите држави за напад со антракс и го повика Советот за безбедност при ОН да го истражи американскиот план за...

SOCIAL

16,108FansLike
938FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
Secured By miniOrange