Светот денес

Светот денес

0 116

Американскиот државен секретар Џон Кери кој во неделата ја скрши бедрената коска на десната нога во незгода со велосипед во близина на француско-швајцарската граница,...

0 105

Договорот помеѓу Грција и нејзините кредитори би можел да биде постигнат оваа недела, соопштил еврокомесарот за економија и дигитално општество, Гинтер Етингер. „Потребен ни е...

0 155

Од полноќ, недела кон понеделник, сојузните власти во САД имаат помали надлежности над своите граѓани кога се работи за борба против тероризмот. Американскиот Сенат не...

0 115

Поранешниот хрватски претседател Иво Јосиповиќ во неделата беше избран за претседател на новоосновата партија „Напред Хрватска – прогресивен сојуз“, за која тврди дека нема...

SOCIAL

16,108FansLike
939FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
Secured By miniOrange