Чак Норис преживеал два инфаркта во ист час

0
993

Актерот Чак Норис во јули доживеал два силни инфаркти во ист ден, во период од 45 минути.

Првиот напад го имал по враќањето во собата во хотелот во Лас Вегас каде престојувал со сопругата. Веднаш е префрлен во болница а таму доживеал уште еден срцев удар.

Актерот сега се чуствува добро.

Странски медиуми пишуваат и дека 77 годишниот Норис „бил близу до смртта“, но издржал.