„Дебела„ парична казна од УЕФА за Вардар

0
227

Дисциплинската комисија на УЕФА парично го казни фудбалскиот клуб Вардар за однесувањето на навивачите на реванш натпреварот од второто коло во Лигата на шампионите против кипарски АПОЕЛ. Вардар е казнет парично со 40.000 евра, а казната е изречена поради неспортското навивање, истакнување недозволени пароли, користење пиротехнички средства и влегување на навивачите на теренот по завршувањето на натпреварот.

Без коментари

LEAVE A REPLY