Експлозија пред објект на НАТО во реонот на Измир

0
465

Слаба експлозија одекна утрово пред објект на НАТО во западниот турски округ Измир, јави Си-Ен-Ен Турк.

Според телевизијата, при експлозијата, што се случила околу 8 часот по локално време (7 часот по средноевропско време) во реонот на Ѓултепе, нема човечки жртви, но се предизвикани штети на ѕидот на воениот објект.

Веднаш по експлозијата турската полиција го болкираше реонот околу објектот на НАТО. Во тек е истрага за утврдување на причините за експлозијата.