Го нападнале заради метадон

0
779

СВР Битола поднесе кривична пријава против П.Ј. (23) од Битола и против непознато лице поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „разбојништво“. На 22.02.2016 година, околу 10.40 часот во близина на автобуската станица во Битола пријавените со закана со нож и употреба на физичка сила извршиле разбојништво над И.Д. (27) од Прилеп при што му нанеле телесни повреди, одземајќи му седум шишиња со метадон.

Без коментари

LEAVE A REPLY