Голем пожар на Родос

0
277
Големиот пожар што вчера попладне избувна во шумата на островот Родос, гори вон контрола, соопшти грчката противпожарна служба.
Очевидци тврдат дека пожарот во исто време почнал од пет различни страни.
Ширење на огнот предизвикуваат и силните ветрови кои дуваат во регионот.

– See more at: http://emagazin.mk/vesti/vest/11878#sthash.4pgLX8Dh.dpuf