Грк во Битола растурал лажни пари

0
525

СВР Битола поднесе кривична пријава против Л.Ј. (57) од Р.Грција поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување пари“. На 10.02.2016 година околу 02.30 часот на бензинска пумпа во Битола пуштил банкнота во апоен од 1.000 денари.

Без коментари

LEAVE A REPLY