Хан в петок во Скопје

0
769

Еврокомесарот за проширување и соседска политика, Јоханес Хан, се очекува во петок да допатува во Скопје, како што беше најавено од Европската комисија. Со неговото пристигнување се ближи и 20 февруари, датумот до кога ЕУ и САД треба да оценат дали ќе можат да се организираат слободни и демократски избори на 24 април.

 

Без коментари

LEAVE A REPLY