Имигранти се степале во Гевгелија

0
1386

На 31.07.2015 година околу 23,30 часот на железничка станица во Гевгелија дошло до тепачка помеѓу две групи на илегални мигранти во која употребиле разни предмети при што Е.Б.(38) од Сирија се здобил со повреди во пределот на грбот од остар предмет. Истиот е пренесен во МЦ во Гевгелија за укажување на лекарска помош. Се превземаат мерки за целосно расчитување на случајот.